Péče o šperky

Ačkoli jsou šperky vyráběné z kvalitních a odolných materiálů, nikdy nelze zaručit, že nedojde k jejich opotřebení, či poškrábání. Toto riziko však lze snížit při dodržení pár základních zásad:

  • Nikdy nenoste šperky, když děláte domácí práce, jako je úklid, či zahradničení. Šperky by se neměly dostat do kontaktu s chemikáliemi a čisticími prostředky.
  • Nikdy nenoste šperky při sportu, jelikož by mohlo dojít k mechanickému poškození. Zároveň byste se měli vyvarovat nošení šperků při koupání v plaveckých bazénech, jelikož obsahují chlór.
  • Šperkům nedělá dobře ani přímý kontakt s kosmetickými přípravky a parfémy, kdy se na jejich povrchu vytvoří odolný povlak. V případě perel může dokonce dojít k jejich nevratnému poškození.

Při manipulaci se šperky by se mělo postupovat opatrně. Po jejich sundání by měly být umístěny do kazety, či šperkovnice s látkovým podkladem. Zároveň by se neměly navzájem dotýkat, čímž předejdete jejich případnému poškrábání. Můžete je také otřít měkkým hadříkem, abyste odstranili mastnotu a pot. Důrazně Vám však nedoporučujeme čistit šperky podomácku, jelikož nesprávnou manipulací může dojít k jejich nevratnému poškození. Nejspolehlivější metodou je návštěva u odborníků.

Náš ateliér Ellissi svým zákazníkům poskytuje doživotní servis (včetně oprav) na šperky zakoupené u nás. Šperky zdarma vyčistíme a v případě bílého zlata také narhodiujeme, takže budou i po letech nošení vypadat stejně skvěle, jako když jste je u nás zakoupili.