Příběh Ellissi

Krása přírodních materiálů, tajemství dlouhověkosti a nezničitelnosti jsou ukryty ve vzácných klenotech šperkařství Ellissi. Neuhasínající touha lidstva po dokonalosti se již po staletí odráží v ojedinělosti a eleganci uměleckého šperku vytvořeného v první řadě z pravých drahokamů a vzácných kovů.

Ojedinělá atmosféra kafkovské Prahy inspiruje talentované designéry uměleckého ateliéru ke vzniku elegantních a nevšedních klenotů; jejich rozvinutá fantazie poskytuje prostor pro nové nápady vedoucí k experimentování s drahými kovy a smaltem.

Rafinované umělecké šperky zdobené drahokamy a smaltem proměňují sny zákazníků v realitu. Špičková kvalita materiálů doložená certifikáty, mistrovská řemeslná práce vysoce profesionálních zlatníků a využití nových technologií umožňují uspokojit nejnáročnější individuální přání klientů.

Zájem o kulturu, dějiny a moderní vědu vedly zakladatele ateliéru Ellissi k hlubšímu poznávání tajemství dlouhověkosti a nezničitelnosti, které jsou již tisíce let symbolizovány drahými kameny.

Kdo jsme

Václav Štekr pochází ze známého města zlatníků a klenotníků Jablonce nad Nisou v Čechách. Tato skutečnost a od roku 1992 také práce u známé šperkařské firmy Soliter, jež se může chlubit staletou tradicí, výrazně ovlivnila jeho životní dráhu.

Pod vedením zkušených klenotnických mistrů postupně pronikal do tajemství šperků a zdokonaloval se v oboru. Studium na pedagogické fakultě zesílilo jeho přirozené sklony k poznávání nových věcí. Schopnost se nadchnout v kombinaci se seriózností mu umožnily v krátké době se vypracovat na mistra dílny litého šperku v Soliteru a jako prvnímu v Čechách dovést lití šperků k dokonalosti s využitím nových technologií. Čas strávený u renomovaných zlatnických firem v Německu vypiloval jeho cit pro design a špičkové zpracování šperků.

Stal se uznávaným expertem v  profesi klenotníka. Svou odbornost a znalosti maximálně využil v průběhu intenzivního přispívání k rozvoji společnosti na výrobu diamantových šperků Alo Diamonds.

Touha po vysokém šperkařství a smysl pro krásu přivedly Václava po 20 letech působení v oboru klenotnictví k realizaci vlastních představ o podobě uměleckého šperku, jehož posláním je mimo jiné ztělesňovat eleganci a dlouhověkost.